teisipäev, 31. märts 2015

Märtsikuu oli teatrikuu

Plirts-plärts möödas märts! Märtsikuu oli teatrikuu. Ja nagu ikka, tähistati seda Kopli Lasteaias juba traditsioonilisel viisil – mängides näitemängu. Seetõttu muutusid meie pesad justkui päris teatrimajadeks, kus lavastuste õppimisel said lapsed olla korraga nii lugude koostajad, lavastajad, kunstnikud ja näitlejad. Terve kuu proove, sõna- ja laulumängu, tööd ja pingutust sai vääriliselt tunnustust loomingunädalal, mil ühine lavastus oma lasteaiaperele esitati ja rohkete pihusoojade plaksutustega kiidetud sai.
Liivapesa lõbus ja lustakas lugu "Kolm põrsakest" jutustas sellest, et laiseldes ja lulli lüües kaugele ei jõua. Kes aga püüab kõigest väest, see saab üle igast mäest.
Päikesepesa võttis etenduses "Headuse võit" ette teekonna ei kuhugi mujale kui Päikesemaale. Sõbrad Julgus ja Headus alustasid oma käänulist teekonda Päikese juurde. Teepeal kohtasid nad takistusi, kuid leidisid ka sõpru, kes head soovisid. 
Vetepesa Tuhkatriinu loos oli tunda rõõmu ja kurbust ja natuke kurjust. Kuid abi sai ilust, lahkusest, andestusest ja natuke ka võluväest. Ja tegelikult lõpevad muinasjutud nagunii õnnelikult. 
Vetepesa osales 20. märtsil etendusega „Tuhkatriinu” ka ülelinnalisel koolieelikute teatrifestivalil „Kanutiaia Kann 2015”, kus tubli töö ja esinemisjulgus said tunnustatud kahe kotitäie mänguasjade, lillede, tänukirja, kommide, aumärgi ja kuhja rõõmuga laste silmis ning õpetajate hinges.  
Armastus päästab maailma – selle krooniks ja kinnituseks esitas Tuultepesa  lavastuse „Kana Kaa on armunud”. See oli armas ja omapärane vaatemäng sellest, et pole sugugi oluline, kas oled tuvi või kana, noor või vana – armastus võidab kõik! Aga sellest juba järgmises postituses :)
Nagu laulusõnadki ütlevad: 
"On igas muinasjutus ka oma tarkus sees. 
Kui kuulad juttu hoolega, siis targemaks saad veel." 

Täiendus:

Teatrikuu lõpus sai lasteaed ka vahva kingituse värvilise teatrikasti näol, mis peitis endas statiivi erinevate sirmidega, varjuteatri ja nukuteatri nukke. Selle eest avaldame tänu Tallinna linnale ja Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi õpilastele!


Kätlin Tanin
Vetepesa õpetaja

pildid: Marika Ärmpalu, Kadri Toomeste, Triin Rau

laulusõnad: Monika Pullerits

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar