teisipäev, 24. mai 2016

Tuultepesa lapsed harjutasid orienteerumist

Kevade ja ilustate ilmade tulekuga algab ka orienteerumishooaeg. Tuultepesa rühma lastel oli hea võimalus Kopli Lasteaia alal proovida orienteerumist.

Säde isa valmistas lasteaia alale orienteerumisraja ja iga laps sai baasteadmised selle spordiala kohta. Mis on kompass, kaart, kontrollpunkt ja SI-kaart.  Paberil  kaardile olid märgitud kontrollpunktide asukohad ja iga laps sai iseseisvalt raja läbida ja „piiks-piiks“ teha. Tegelikult meeldis lastele orienteerumine väga ja enamus läbisid raja kaks või kolm korda :)

Orienteerumine on ala, mida saab harrastada igas vanuses. Laste jaoks on kaardiga liikumine hea võimalus liikuda värskes õhus, õppida maastikust ja loodusest arusaamist ja iseseisvate otsuste tegemist. Sportlik vorm on kauba peale!

Soovitan vanematel vähemalt korra osaleda oma lastega mõnel orienteerumispäevakul http://www.ton.ee/. Laste jaoks on päevakutel nöörirada, mida mööda liikudes ei eksi keegi ära ja leiab ka  kontrollpunktid ülesse. Orienteerujad on sõbralik seltskond ja kohapeal juhendatakse hea meelega :)

Parimat
Marko Külaots
Lapsevanem

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar