kolmapäev, 15. juuni 2016

Kopli Lasteaia suured Silma Õpikojas

Inimene õpib kogu elu. Kopli Lasteaia suured pole mingid erandid. Reedel pakiti endid autodesse ja sõit algas Läänemaa suunas. Ühes eraldatud ja looduskaunis paigas Haapsalu Tagalahe ääres ootas meid Silma Õpikoda: http://www.silmalk.ee/
Alustuseks nauditi ühist õhtusööki, õnnitleti suviseid sünnipäevalapsi ja tehti ka väike ajurünnak töistel teemadel. Peale seda seati sammud matkarajale, kus imetlemist väärisid nii ümbritsev loodus, loomad, vikerkaar kui päikeseloojang. Nalja ja naeru, õudu ja hirmu pakkus juba hämarasse aega jääv "Hundimäng", mis ühtlasi juhatas sisse ka "rahuliku" ööune :)
Laupäeva hommikul ootasid meid tegevused Marko Valkeri juhendamisel. Kõigepealt saime lähemalt uurida magevee selgrootuid. Viimaseid püüti nii kahva kui lusikaga, uuriti nii palja silma kui mikroskoobiga. Saadud elamus oli lihtsalt vapustav! Peale seda võeti taas ette jalutuskäik, sedakorda peamiselt mereäärsel rannaniidul. See andis võimaluse silmast-silma kohtuda nii mõnegi haruldase linnu- ja taimeliigiga. Elamus oli taaskord vapustav! Tagasi Tallinnasse jõudsime siiralt õnnelikena ja tublisti targematena :) Aitäh!

Ei mina teadnud muud kui seda, muud kui seda,
mis mina nägin silmaga, silmaga...


Kadri Toomeste
Muusikaõpetaja

Pildid: Marika Ärmpalu, Merle Tõnurist ja Kadri Toomeste

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar