kolmapäev, 28. september 2016

Loovusesõlmed

Eelmisel kolmapäeval esitles Liivapesa õpetaja Maret Kougija õpetajatele oma bakalaureusetööd „Metoodiline materjal LOOVUSESÕLMED 6-7 aastaste laste loovuse toetamiseks lõimitud tegevuste abil.“
Õpetaja Maret on oma töös põhjalikult uurinud loovuse mõistet ja võimalusi, kuidas lapse loovuse avaldumist lasteaia õppe- ja kasvatustegevustes toetada. Metoodiline materjal „Loovusesõlmed“ 6-7 aastastele lastele toetab koolieelse lasteasutuse riikliku õppekava rakendamist.
LOOVUSESÕLMED on isikuomadused: eneseusk, aktiivsus, sallivus, unistamine ja uudishimu. Iga omadust saadab fantaasiajutuke, mis on inspireeritud Kopli Lasteaia majast. Juttude peategelasteks on vaimud – head vaimud, kes elavad lasteaias. Eneseusku sütitab Spordivaim. Aktiivsust aitab luua Mänguvaim. Sallivust õpetab Uksevaim. Unistamist utsitab Sõprusevaim. Uudishimu hoiab Kellavaim.
Loovusesõlmed harutatakse koos lastega ka reaalselt lahti, arutletakse neil teemadel ja seda on võimalik teha lõimides kõiki valdkondi – mina ja keskkond, keel ja kõne, matemaatika, kunst, liikumine ning muusika.

Loomisrõõmu kõigile!


Sandra Annuste
Õppealajuhataja

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar