esmaspäev, 20. märts 2017

Väikestele väikesed ülesanded

Reedel esitasid Liivapesa lapsed ülejäänud lasteaia perele näidendi "Väikestele väikesed ülesanded". See, mida saalis nähti-kuuldi oli lõpptulemus. Et sinnamaani jõuda, tuli teha nii mõndagi...
Alguses tekib mõte, et missugune näidend oleks lastele huvitav, eakohane, vähese tekstiga, liikumisega, kordustega ja õpetlik. Näidend leitud! Kirjanduspala tutvustus lastele unejutuks loetud. Järgmise sammuna lastega arutelu  kes on tegelased, mida nad teevad, miks?  Ristküsitlus sisu kohta, et saaks selgeks, mida selle looga tahetakse edasi anda. Algab osade jagamine, muusikaõpetajalt nõu ja abi saamine liikumise ja pillimängu osas. Ah jaa, kostüümid? Näidendis peavad ikka näitlejatel kostüümid olema. Veelgi vahvam, kui lapsed saavad ise tegemistes osaleda. Nii maalisidki lapsed ise riidele lilli ja rohtu, millest sai õmmeldud lilledele seelikud. Nüüd veel päikesekiirtele seelikud, rohukõrtele vestid ja mütsid ning vihmapiiskadele keebid. Riiete proovimise ajal tõusis juba "nunnumeeter" sajani. Nüüd veel lavakujundus. Mida nooremad on lapsed, seda olulisem on visuaalne pilt. Kevadised oksad, liblikad, lepatriinud, loodusvärvides kangast ja meeleolu oligi loodud.  Siis veel kogu näidend osalistega algusest lõpuni kokku "mängida" ja valmis ta saigi. Näidend kestis umbes 20 minutit, aga tegemisi jagus mitmeks nädalaks ja mitmele inimesele. Suur aplaus, sest laste rõõmsad silmad ja uus kogemus oli kõike seda väärt!
Suur tänu "näitlejatele", vaatajatele, emadele-isadele, muusikaõpetajale, kogu Liivapesa meeskonnale meeldiva koostöö eest!


Maret Kougija
Liivapesa õpetaja

Pildid: Marika Ärmpalu ja Kadri Toomeste

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar