teisipäev, 10. oktoober 2017

Sügisene kunstinäitus "MINA KA"

Nagu Kopli lasteaias toredasti kombeks on saanud, hõivavad sügise saabudes fuajee laste ja vanemate koostöös sündinud taiesed. Laste-ja noorte kultuuriaasta tuules tegime fotonäituse „Mina ka!” 

Nutiseadme-ajastul polnud raske igal perel leida (suvistest) tegemistest fotojäädvustus. Kodus valiti mitmete-mitmete piltide vahelt välja üks lapsele kõige rohkem elevust toonu, arutati läbi mis pildil toimus ning meisterdati välja prinditud fotole ümber omanäoline pildiraam. 

Kuna sel õppeaastal on üheks lasteaia eesmärgiks lapse kõne ja jutustamisoskuse toetamine, sai taiesest lapsele ühtlasi ka individuaalne õppevahend. Rühmad käisid väiksemates gruppides õpetaja juhendamisel näitust külastamas ning väike kunstnik saigi oma tööd tutvustada: mis pildil toimus, kuidas pildiraam valmis.
Näitusele kogunesid fotod väga erinevatest suvemälestustest: Käidi kontserdil, teatris; Eestis või mujal vaatamisväärsusi kaemas (ilusat randa/rändrahnu vms); Nauditi koos köögi- ja lauakultuuri; Vanavanemad näitasid aiandusvõtteid; Laps esines ise (oma väljamõeldud laulukeste vôi õpitud repertuaariga); Laps lõi midagi visuaalset; Külastati kedagi; Või tehti midagi muud kultuurset...
Kõik mälestused olid ainulaadsed – ideid kuhu minna ning uuteks meisterdusteks-kingitusteks sai küll ja rohkem!Kõik pered (ja muud huvilised) on oodatud näitust külastama ning seda vaadates üksteisele jutustama, mida nähakse-tähele pannakse! Suurematele näitusekülastajatele on ka lisapildiraam erinevate sünonüümidega – eesti keel on ilus ja rikkalik. Miks piirduda ütlemisega: „see on ilus” kui võiks kasutada ka sõnu: KAUNIS, MEELDIV, IMPOSANTNE, NUKULIK, IMEKENA, IMEKAUNIS, IMEILUS, IMEARMAS, ÜLIARMAS, MAALILINE, PITORESKNE?

Liivapesa rühma õpetaja,
Silja Järve

Pildid Vetepesa rühma õpetaja,
Karit Mattis
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar