neljapäev, 16. november 2017

Isadepäev Kopli Lasteaias

Esmaspäev algas Kopli Lasteaias nagu vanas heas vendade Grimmide muinasjutus "Potike keeda"
Potike muudkui keetis ja keetis maitsvat putru ning laste ja isade kõhud said punni.
Tegus päev võis alata..

Tublid pudrumeistrid
"Koos issiga maitseb puder, lasteaias, palju paremini!"
"Täna söön lausa 3 portsu!"
Seekord kulges Kopli lasteaias Linnupesa rühmas isadepäeva tähistamine tavapärasest erinevalt. Nimelt kutsusid lapsed oma isad lasteaeda hommikupudrule. Linnupojad söövad igapäevaselt rühmas, siis oli see ka laste jaoks tore ja uus kogemus- Süüa issiga suures sööklas, koos teiste lastega. Nii mõnigi laps unustas uudistamise käigus pudrusöömise sootuks.
Rühmas ootas isasid koos lastega väike meisterdamine ja pisut mänguaega. Peale mida, alustasid Linnupojad oma esimest isadepäeva tähistavat kontserti. Sisuka hommikupooliku lõpetas kingituste jagamine ning issid lubati tööle minna. 
Uhke rivistus Linnupesas

Ja nüüd esinema...
Lapse sünd on suur elumuutus ja enda proovile panemine. Alustuseks said Liivapesa isad katsetada (meelde tuletada) tundmatust – joonistada enda portree aga paber oli pealael. Ka lapsed olid isasid joonistanud – kõrvutasime need taiesed! Liivapesa isad said katsetada ühte järgmist elumuutust- mis oleks kui mul oleks uhkelt disainitud vuntsid? Lapsed olid meisterdanud isadele pidulikuks puhuks kikilipsuga erineva disainiga vuntsid. Esinesime vuntsilaulu ning luuletusega isade õpetussõnadest kuidas mitte pisikeseks titaks jääda. Iga laps ja pere on ilus ime, selle tähistamiseks tegime ühe imelise limonaadi – auras ja kihises.

Liivapesa õpetaja Silja 


Kikilips ja vunts ette


Esmaspäeva õhtupoolikul kogunesid Päikesepesa lapsed ja isad tarkade tuppa, et teha ettevalmistusi jõuludeks. Avatud oli päkapikkude meisterdamise töökoda. Meeskonnad töötasid hästi ja nagu võluväel said puuseibidest ja torudest vahvad punaste mütsidega tegelased.
Peale ühistegemist oli aeg midagi põske pista, selle eest hoolisesid meie armsad emmed, kes  laua katsid.
Nobedate näppude voor

"Heh, see on nii lihtne!"

"Vaatame, kuidas teised selle teinud on"

"Käiks kasvõi igapäev, siin meisterdamas!"

Vetepesa õhtupoolik koos isadega möödus tegusalt. Isad koos lastega meisterdasid rasvakriidi pildi, mida tehti 2 järgus.
Esmalt tuli kaunistada pildiraam ning seejärel rasvakriidi riivimine ja sulatamine. 
Uudne tehnika pakkus palju põnevust. Oli märgata, kuidas isad nautisid tegutsemist koos lapsega. Hiljem kostitas Ranno vanaema kõiki kringliga, siinkohal suuraitäh talle! Omaltpoolt lisasime piparmündi tee ning antud kooslus oli toredaks lõpetuseks päevale.

"Sina lõikad, mina kleebin!"

"Paneme ikka rohelist ka!"

"Teeme ise šablooni"

"Kodus hakkame koos porgandit ka riivima!"
"Niiiii maitsev!"

Lõpptulemus: rasvakriidipilt raami sees

Isadepäeva ettevalmistused algasid Tuultepesas juba varakult, kui ühel õhtul avas Enrico ema toreda töötoa lastele. Töötoas valmisid Enrico ema juhendamisel karbid, mille sisse sai hiljem šokolaad „peidetud” - ikka selline, mis isale hästi mekib. Siinkohal tänamegi Enrico ema, kes pühendas oma aega ning tõi ka vajalikud materjalid.
Isadepäeva õhtul said lapsed koos isaga tegutseda rühmas. Isad joonistasid oma last ja lapsed omakorda oma isa. Koos valiti ka aluspaber millele pildid kinnitati. Kui lapsed on isade joonistamisega üsna harjunud, sest pilte on aastate jooksul juba üsna mitmeid tehtud, siis isadele oli ülesanne uus ja võib-olla pisut isegi väljakutsuv. Õhtu lõpuks valmisid meeleolukad ning toredad pildid nii isadest kui lastest.
Meitserkuntsnike tööd
"Ma näitan sulle ise, kuidas see käib!"

"Lõpuks saan jälle legodega mängida!"

"Kõigepealt joonistame pea, siis keha ja siis jalad..."

"Ah, täna pole telefoni tarvis..."

Suurtänu kõigile isadele, kes leidsid aega, et koos lapsega meeleolukas päev mööda saata!
Kopli lasteaia õpetajad.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar