esmaspäev, 6. november 2017

Kopli Lasteaia 99. sünnipäev


Kopli Lasteaia 99. sünnipäev tõi terveks nädalaks meeldiva ärevuse, sest soliidses eas lasteaed oskab alati üllatada.

Sünnipäevanädal algas teadmisega, et on oodata põnevaid sündmusi ja tegevusi.
Igal rühmal oli nädalaplaani sisse põimitud õppetegevusi, mis puudutas lasteaeda ja selle olemust. Samuti said koduse ülesande lapsevanemad, kelle hooleks jäi nädala suursündmuse jaoks kostüümi leidmine. Neljapäeval, päev enne pidupäeva, valmistasid kõik rühmad sünnipäeva tordi. Tordi kaunistamine ja kuju jäi kõigi rühmade loominguliseks tööks. Loomingulisust vajas ka lasteaia pidurüüsse sättimine, millega said hakkama tublid lapsed ja rühmaõpetajad.
Sünnipäeva hommikut saab kirjeldada Karupoeg Puhhi sõnadega: “Keegi ei saa kurvastada, kui tal on õhupall”. Just nii, õhupallid näpus suundusid lasteaeda  printsessid, robotid, erinevad loomad ja linnud, et kinkida lasteaiale sünnipäeva puhul värviline õhupall. Kirjeldamatult kaunis oli pallimeri, mis ehtis kogu lasteaeda.


Peo kulminatsiooniks sai karneval, mis algas etendusega õpetajatelt “Pepa sünnipäev”. Pepale tulid külla Liivapesast Kaktusepreili, Päikesepesast Metsamoor, Tuultepesast Tormikuninganna, Vetepesast Merehaldjas ja Linnupesast Jänku Juta. Kõik nad kinkisid vastavalt rühma iseloomule kingituse, millega Pepa sai mängima hakata ja mullimeistri kombel mulle välja võluda. Karneval lõppes ühise tantsu ja tralliga, mis rõkkas üle kogu maja tänu uuele muusikasüsteemile.

Suur mullitamine jätkus ka õues, peale mida laulsid kõik koos sünnipäeva laulu ja lapsed tegid suure pai meie lasteaia majale.

Õhtul külastas lapsi rühmades klounitüdruk, kes kinkis lastele õhupallist looma. Kui kingitused jagatud, sai kaetud pidulaua taga isuga kooki sööma hakata.
Meie kõigi ühine pidu sai seekord selline. Mis peitub selles väärikas ja uhkes majas veel, seda näitab aeg. Kuid üks mis kindel, üllatusi ja seiklusi on palju oodata.
Samuti soovime tänada kõiki õpetajaid, lapsi  ja lapsevanemaid, kelleta poleks Kopli Lasteaed, see milline ta tänaseks on – väärikas ja suursugune lasteaed, kus on kuulda ainult rõõmust naeru ja laste kilkeid.

Linnupesa rühma õpetaja
Anne Saar

Pildid: Anett Mill

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar