kolmapäev, 15. november 2017

Tuultepesa Marditrall

Tuultepesa rühm käis Maasika Lasteaias marti jooksmas. Laulsime mardilaule, tantsisime Kaera Jaani, küsisime mõistatusi ja tutvustasime mardipäeva kombeid. 
Külastasime kolme Maasika Lasteaia rühma, kus meid võeti suure rõõmuga vastu. Tänati ja kiideti ning paluti teinekordki külla tulla. Lastele meeldis mardikostüümis tänaval käia ja inimeste uudistavaid pilke püüda. 

Tegime väikese mardisanditamise ka oma lasteaias. Päikesepesa rühm oli parajasti valmistumas õue minekuks, kui mardid uksest sisse sadasid ja laulujoru üles võtsid. Hea õpetaja Maret tuli mänguga kaasa ja võttis oma lastega õnned ja tervitused vastu. 
Seejärel suundusime Liivapessa, kus publik oli juba kärsitult ootamas, et marditalitustest osa saada. Liivapesa lapsed üllatasid marte mõistatuste tundmisega. 
Vetepesa rühmas astusid mardiema ja mardiisa rolli Anete- Liis ja Maarit, kes said sellega väga hästi hakkama (no mis parata, kui õpetajal oli hääl selleks hetkeks juba kadunud). Peale marditralli suundusime muusikatundi, kus hakkas vilgas jõuludeks ettevalmistamine. Mardipäev ju tähendabki talveaja algust ja ega jõuludki enam kaugel pole.

Aliina Luht,
Tuultepesa õpetaja

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar