reede, 2. veebruar 2018

Laste konverents Tuultepesa

Meie kaunis lasteaiahoone valmis 1928. aasta augustis. Arhitektiks hinnatud mees - Herbert Voldemar Johanson. 

Arhitekti mõju on raske alahinnata, viibime ju tema loomingu keskel iga päev, veetes aega Kopli Lasteaia avaras ja elegantses hoones. Seega ei ole vaja otsida põhjuseid, miks Tuultepesa rühm valis Kopli Lasteaia sajanda sünnipäeva auks peetud konverentsi teemaks „Arhitekt Herbert Voldemar Johansoni elu ja looming“Tänutundest sündis lavastus, mis lastepärases kuues tõi vaatajateni killukesi Herbert Johansoni elust.

Konverentsiks valmistumine oli põnev protsess. Tutvusime Herbert Johansoni loominguga. Külastasime Ristiku Põhikooli, kus kuulasime ettekannet kooli ajaloost. Lapsed märkasid, et koolimaja on meie lasteaiaga väga sarnane- kaaraknad, puitpaneelid seintes, sisekujunduselemendina sik-sak mustriline trafvarett lae all. Arhitekti käekiri on kergesti äratuntav ja stiilipuhas.


Lapsed  püüdsid ka ise olla arhitektid, meisterdades paberist maju. Johansoni hobist inspireeritult maaliti lilli, valmisid omanäolised joonistused- portreed härra Herbert Johansonist.
Tuultepesa õppis palju ja lavastus Herbert Johansonist andis eduelamuse nii lastele kui ka õpetajatele.


Täname kõiki, kes toetasid meid selles õppeprotsessis! Aitäh vanematele, kes leidsid lastele etenduseks ajastuhõngulised kostüümid!


Tuultepesa õpetajad Janelle ja Aliina

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar