teisipäev, 20. veebruar 2018

Sõbrapäev

Kolmapäeva hommik, rühmades on kuulda siginat-saginat. Muusika, naer, jutukõmin...
Täna on päev, mil oma sõpra eriliselt meelespidada. 

Hea sõbra jaoks on valla mu uksed ja mu hing.....
Nii laulis kõige Suurem Sõber Leopold, kui Linnupesa rühmale tulid külla Liivapesa rühma lapsed.

Üheskoos lauldi, tantsiti ja vaadati pisikest etendust. Loomulikult ei puudunud peolt kingitused, kommid ja külaline, laste sõber Pepa. Nalja ja rõõmu oli terve tuba täis, pärast väikest pidu suundusid sõbrad koos kelgumäele, kus jätkus sõbralik kelgutamine.


Päikesepesas oli hommikul lapsi ootamas üks eriline tool- nii sametine, pehme ja kutsuv. Iga laps, kes sinna peale istus - sai positiivse elamuse: kuidas, küsige laste käest.


Kingituseks meisterdati südame-lepatriinusid.
Vetepesa lapsed vestlesid hommikuringis sõprusest ning teati, et hea sõber peab olema: sõbralik, lahke, ei tohi teistele haiget teha, hea mängukaaslane.
Käsikäes liikudes ja üksteist hoides on alati julgem. Selle näitamiseks, meisterdati paaristööna vahvad pildid, kus oma parimal sõbral kätt hoides, saab toeks olla.


Meisterdamisele järgnes sõbravahvlite küpsetamine. Majas leviv magus vahvlilõhn, saatis meid õhtuni välja.
Tuultepesa käis sõbrapäeval Maasika lasteaias maslenitsa kommetega tutvumas. Vastuvõtt oli südamlik. Maasika lasteaia lapsed laulsid ja tantsisid, pärast mängiti koos võistlusmänge. Reispassiks aga saadi kaasa kausitäie krõbedaid pannkooke.
Laste meelest oli kõige vahvam suure õlenuku põletamine õues. See komme pidavat aitama kevadel kiiremini tulla. Lastele muidugi meeldib lumi ja kevad võiks nende arvates veel tulemisega oodata.
Kopli Lasteaia õpetajad
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar