esmaspäev, 21. mai 2018

Emadepäev Linnupesas ja Liivapesas

Linnupesa rühma emadepäevapidu kulges mõnusas rütmis, kus lapsed ja emad-isad üheskoos tantsida, pilli mängida ja laste tehtud torti süüa.
Pisikesed käed külvasid juba talvel lilleseemned, et emasid rõõmustada.

Emadepäeva eel kutsusid Liivapesa lapsed oma emmed endaga rühmaruumi mõnusat õhtupoolikut veetma. Lapsed mängisid oma Kullakallikestele näidendi "Jack ja oavars"
Nii nagu uba kasvas kõrgemaks, on lapsed kasvanud aastaga pikemaks ja tublimaks. Näitemängu õppimine ja esitamine oli lastele esmakordne kogemus. Iga laps sai rõõmu ja mängulusti osaliseks. Kellel tibake julgustust vaja, sai seda oma ema sülest, heast sõnast ja puudutusest.


Kevadise kunstinädala raames (ja lausa läbi raami) uurisid lapsed ümbritsevat Uudistava Pilguga. Sellest valmis ettenägelikult kink emale. Lisaväärtuse sai kunst kui lapsed kirjeldasid läbi uudistava pilgu oma emasid ja emad peol, oma last. Nii saimegi teada, et emad võivad olla karvased, beeži nahaga, punaste silmadega.
Märgatud said ka emmede suurepärased oskused söögitegemises, mänguoskustes ja võimes hüpata ühel jalal. Emad omakorda uudistasid oma lapsi südamepilguga ja said jagada oma märkamisi pidulistega. Nii sai kingitud üksteisele sõnapaid.

Iga korraliku peo juurde käib rikkalik näksilaud, mis sai oavarrekarva kevadiselt roheline. Igaüks sai mekkida värsket soolakurki ja herneid.


Ja lõpetuseks üks armas mõte emade kohta: Emme oskab teha väga hästi neid asju, mis ta teha oskab!Liivapesa ja Linnupesa õpetajad.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar