reede, 30. oktoober 2020

Päikesepesa projekt PÄIKE KOLLANE PALL

Päikesepesa laps teab, et Päike on kollane ja ümmargune. Ja Päikesepesa lapsel on õigus. Septembrikuu pühendasimegi Maale kõige lähemal asuvale ja tähtsaimale tähele- Päikesele. Päike oli sel kuul lastele inspiratsiooniallikaks- voolisime, maalisime, joonistasime ümarvormi ja harjutasime kääridega ümarvormi lõikamist. Valmisid õunad, pallid, päikesed, spiraalid ja muud imevigurid. Uurisime Päikese imetegusid looduses läbi õuesõppe ja töötasime läbi suure portsu põnevaid teatmeteoseid, raamatuid ning pildi- ja videomaterjali Päikesest.  
Lapsed proovisid nöörist ringi moodustada.  Koostöös valmisid toredad spiraalid.Mesimumm-lauarobot Bee-Bot aga oskab teha väga ümmargusi ringe. "Nagu päris" ütlesid lapsed.
Pärast sai ringid värvida ja kaunistada hiiglama suureks kunstiteoseks.PÄIKESEPESA RÜHMA PÄIKESELAMP. Lamp koosneb suurest värvilisest kuplist ja laste poolt maalitud ning joonistatud ümmargustest helmestest, mida on täpselt 12, nii nagu aastas kuid. Lamp on Päikesepesa rühmale omamoodi kalendriks, kuhu märgitud kõikide rühmaliikmete sünnipäevad. Kalendrit täiendame ja muudame edaspidi. Näiteks kui hakkame kuude nimetusi õppima, saab need lambile lisada.
Meie lasteaia õueala liigirikkus võimaldab jälgida looduses toimuvaid muutuseid aastaringselt. Kuna muutused looduses on seotud Päikesega, siis uurimismaterjali jagus nädalateks. Vaatlesime lasteaia õuel kasvavaid seeni, puudel valminud pihlakaid, õunu ja pirne. Õuntest sai maitsva koogi, mille võtsime kaasa matkale Kopli prügimäele - eesmärgiks ikka ronida võimalikult lähedale Päikesele. Päikeselistel päevadel vaatlesime varju liikumist päikesekellal.
Robot Bee-Bot aitas lastel kontrollida oma teadmisi Päikesest 
ning Ozobot aitas lastel paremini mõista Maa tiirlemist ümber Päikese. 
Päikese projekt lõppes näitusega- panime välja kõik kuu jooksul tehtud kunstitööd ja katsetused, et ka meie lasteaia teised lapsed ja õpetajad sellest osa saaksid. Näituse ülespaneku protsessis osalesid lapsed suure rõõmuga. Päikesepesa laps on alati tegus ja abivalmis. 
Päikesepesa õpetajad Janelle ja Aliina

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar