teisipäev, 1. detsember 2020

Lugemispesa Tuultepesas

 Kui Tuultepesa kolis sügise saabudes uude rühma, vajas sättimist ka lugemispesa. Otsustasime lugemispesa muutmise põhjalikumalt ette võtta ning sedasi kujunes välja lapsi kaasav miniprojekt “Lugemispesa”. 

Algselt nägi lugemispesa välja selline: Lapsed said ülesandeks joonistada esialgne lugemispesa üles ja lisada joonistusele ka enda soovid-mõtted-unistused mõnusast lugemispesast. Soovijad said lisada juurde ka teksti. Joonistamisele järgnes enda ettepanekute väljendamine suuliselt ning aruteluring. Laste ettepanekud said kirja ning kaalusime järgnevat: mida saame käiku võtta oma jõududega; milles vajame lapsevanemate abi; millest oleks mõistlik loobuda; mõned ideed vajasid hääletamist ning ka remondimehega läbi arutamist. 

Viisime sisse muudatused: lugemispesa sai taime (puu); rahuliku mängu laud (kokkuleppel lastega said lauale lugemise ja tähtede mängud); aabitsatega riiul; pesakoht; valgusvanikud; rohkem lampe. Jätkame koostööd Tallinna Keskraamatukoguga, et riiulitel oleks huvitavaid raamatuid - “Mesilane Miti raamatutaru lasteaias” ja jätame Tuuleveskite näituse aknalauale. Raamaturiiulilt leiavad lapsed raamatuid, mis ilmestavad käsitletavat projekti. Siiani näiteks: Tuul ja tornaadod; “Viisakus, kombed (ka pärimuslikud kombed)”.  

Õpetaja kaardistas laste lugemisoskuste tasemed, selle põhjal on planeeritud laste lugemisoskusi toetavaid tegevusi. Mõned lapsed vajavad tuge tähtede-häälikute õppimisel, mõned oskavad lugeda lühemaid sõnu aga vajavad oskusi pikemate sõnade ja lausete lugemisel, mõned lapsed loevad ladusalt ja vajavad motiveerivaid tegevusi ning lugema innustavaid raamatuid. 
Tuultepesa sai tänukirja ning varsti pidavat postkasti tulema tänukingitus, mis rikastab meie raamaturiiulit. Ideed osaleda Lugemispesa konkursil märkasid ja lastel unistusi teostada aitasid Tuultepesa rühma õpetajaabi Kerli Roosi, õpetajad Silja Järve, Aire Hint.

 

*Lugemispesa on veidi juba oma ilme poolest muutunud. Järjest hubasemaks ja mõnusamaks muutub :)
 


 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar