neljapäev, 5. september 2019

Pesadesse panemise päev


Õppeaasta Kopli Lasteaias algas nagu ikka rõõmsalt, seekord Pesadesse panemise päevaga. Toimus lasteaiapere ühine jalutuskäik mereäärde, kus trummipõrina, laulu ja tantsu saatel said lapsed koos pesadesse „pandud“. Peale seda suundus iga rühm oma toimetuste juurde, et tähtis päev ja uus rühma nimi omakeskis, igaüks isemoodi, kinnitada.
Head uut õppeaastat meile kõigile ja õnne uues pesas!


Pisike Linnupesa rühm "sai pesasse" seekord lasteaia õuealal. Järgmine õppeaasta olete valmis mereäärde matkama!
Linnupesas uued pojad sees, pojad vahvad ja tragid, lauluhääled, jutulõngad kaasas! Õpetaja Sandra trummimängu saatel saime puudutatud ja pessa pandud, nüüd ootavad ees uhked ajad! Oleme põnevil ja uudishimulikud Kopli Lasteaias! Vidiit!


Peale pesasse panekut suundus Liivapesa rannaliivale liivapille meisterdama. 1 üllatusmuna tühi topsik, millele lisatud näputäis kivikesi ja liivapuru, ning imeliselt helisev liivapill oligi valmis. Kivikesi pilli sisse valiti erilise hoolega ja iga pill sai isemoodi kõlaga. Liivapesa lauluke kõlas liivapillide ansambli saatel veelgi vahvamalt.

Toreda regilaulu saatel saime kinnitatud Päikesepessa. Päike säras taevas ja laste silmades, oleme uhked oma uue rühma üle. Pärast tseremooniat suundusime rühmaga randa, ühisele piknikule ning nautisime üheskoos imelist suveilma. Ilus ja päikeseline algus põnevale ja uuele õppeaastale.




Peale ühist pesadesse panemise rituaali laulude ja ringmänguga, oli Vetepesal veel oma plaan mere ääres. Lapsed said vaadelda merd ja liivaranda ning otsida kõike, mis meri on välja andnud ja lihvinud ja liivale kandnud. Proovisime lastega tunnetada ja sõrmitseda liiva, võtta aega asjade tunnetamiseks, leidmiseks ja avastamiseks. Kõik leitu said lapsed õuesõppe käigus kunsti tehes kleepida rannas kleeppaberile ja moodustada sellest oma leiu lugu. Mere äärest ära tulemisel sai kleeptöödest kokkupakkimisel tore liivapannkookide kuhi õpetajate kotti. Mõtted arenesid edasi, kuidas töid ära kasutada minimänguväljakute makettideks. Ühtlasi said lapsed ka selgituse ja kinnituse, et kõik mis mere äärde toome, viime ka ära.

Tuultepesa laste kätesse usaldasid pisikesed Liivapesad oma väikesed käed ning üheskoos sammuti ranna poole. Tuultepesa lapsed püüdsid väljalt erinevaid tuuli, mis lasteaeda kaasa sai võetud. Stroomi rannas leidus nii paadi tõukamise tuult, paitavat tuult kui ka tornaado-tuult.



Kopli lasteaia laulumäng Pesadesse panemise päevaks, autor Sandra Lelov: 
LINNUKE OTSIB PESA
LENDA -LENDA ILUS LINNUKENE 
LÄBI -LÄBI MEIE KOPELI 
OTSI –OTSI LIIVATERAKENE 
PANE –PANE PÄIKE PESASSE 
KASTA –KASTA SOE VIHMAKENE 
MINU –MINU HEAKEST SÕBRAKEST 
TÕSTA –TÕSTA LÕBUS TUULEKENE 
PANE –PANE LAPSED PESASSE.


Pildid: Marika Ärmpalu ja Kersti Raud




Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar